Пошук на сайті / Site search

«… Східнокарпатський регіон є західною, крайньою частиною Великого Євразійського Степу (Хінгано-Карпатського, довжиною біля 8000 км), який був ареною великих міграцій. Особливо давніх номадів Сходу. Наприкінці шляху їхніх західних переселень та військових вторгнень до Європи стояли Карпати. Вони відігравали роль «великої природної стіни» і водночас «воріт у Європу», де була побудована багатоешелонова система з «Довгих валів». Зокрема Римом і Болгарією, а потім поновленаранньодержавними утвореннями даного регіону… Через Східнокарпатський регіон проходили численні міграції також народів Європи – як із півночі, так і з півдня та заходу. Все це перетворювало тоді його на велику етнокультурну й етнополітичну контактну зону, яка в окремі кліматичні періоди характеризувалася значною густотою населення. У цю справді «благодатну землю»прагнули дійти й поселитися десятки давніх племен і народів з Європи та Азії. Окремі з них навіть зафіксовані історично в самих назвах Карпат, зокрема як гори Ріпейські, Певкінські, Бастарнські, Сарматські, Венедські, Угорські, Руські тощо. Загалом у Східнокарпатському регіоні давнє населення належало до чотирьох історико-географічних ареалів: Східносередземноморського, Центральноєвропейського, Східноєвропейського і Євразійського Степу Все це наклало відбиток на історичну долю його населення… Ця велика етнокультурна контактна зона вплинула і на надзвичайну різноманітність та своєрідність численних етнографічних груп населення регіону. Вони відображають як окремі давні, так і особливо пізньосередньовічні традиції, набуті в процесі цих переселенських і міграційних рухів…»
[Томенчук Б. П. Етнокультурні та етнополітичні процеси в Східнокарпатському регіоні в умовах глобальних природно-кліматичних змін у Європі (неоліт – пізнє середньовіччя) // Карпати : етнос, людина, цивілізація. – 2023. – № 9. – С. 224? 245]

Також радимо прочитати: Про термін "Прикарпаття" >>>

07.02.2016

Кожна зустріч з цією людиною — перлина в скарбницю наших душ…»: знайомтеся — В’ячеслав Кудін

«Не витрачайте даремно часу, цінуйте його і його наповненість, адже час – це тканина, з якої пошите наше життя» (В. Кудін).

6 квітня 2015 року, у межах співпраці відділу андрагогіки Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України та вечірньої (змінної) школи ІІІ ступеня № 18 Деснянського району м. Києва, відбулася зустріч учителів та учнів вечірньої школи з видатною і неймовірно цікавою людиною – Кудіним В’ячеславом Олександровичем. Година спілкування з ним пролетіла на одному подиху.

Кудін В’ячеслав Олександрович – український кінознавець, заслужений працівник культури України, доктор філософських наук, професор, лауреат Республіканської премії в галузі літературно-художньої критики, лауреат премії Спілки кінематографістів України. Нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями. Член Національної спілки кінематографістів України. З 1954 року до 1993 року очолював кафедри етики, естетики і логіки, кафедру комуністичного виховання Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка, був ректором Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого, завідувачем кафедри суспільних наук у Київській консерваторії імені П.І. Чайковського. В даний час, у свої 90 років, працює в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України.

Він постійно виступає з доповідями на міжнародних симпозіумах, конференціях з питань культури, естетики, засобів масової інформації. Це він викладав в університеті імені Я.А. Коменського у місті Братислава, читав лекції в Техаському університеті, у місті Остін (США), в університетах Беміджі (штат Міннесота США), де йому присвоєно почесне звання Професора університету. Міжнародним біографічним інститутом (штат Північна Кароліна США) він названий одним з 500 видатних учених ХХ століття, які внесли значний вклад у розвиток людського суспільства.

Автор п’яти томів вибраних творів, 27 книг, понад 500 наукових статей. Окремі його роботи опубліковані англійською, німецькою, болгарською, словацькою мовами. До свого 90-річчя В’ячеслав Олександрович надрукував чергову книгу «Енергія оптимізму», в якій він не тільки привертає увагу до явища оптимістичного ставлення індивіда та суспільства до життя, але і дає можливість по-новому осмислити її важливість у всій системі освіти.


В’ячеслав Олександрович постійно наголошує, що ставитись до інших людей потрібно безкорисливо, думаючи спочатку про них, а не про себе, так як це зробив герой давньогрецької трагедії Есхіла «Прикутий Прометей». Життя В’ячеслава Олександровича Кудіна – це безкорислива турбота про благо інших людей. Такі, як Він, дарують людям вогонь своїх сердець, рухають прогрес вперед. І це велике щастя просто поговорити з ним, повчитися у нього таким же безкорисливим справам, усвідомити, як багато радості ти комусь приносиш, не вимагаючи нічого натомість. А які в нього очі – завжди чесні й мудрі, з посмішкою дивляться на тебе. І ти усвідомлюєш, що теж повинен робити тільки добрі справи, і не для того, щоб прославитися, а для того, щоб комусь допомогти.

В’ячеслав Олександрович – учасник Великої Вітчизняної війни. У 1942 році його, підлітка, було викрадено на каторгу до Німеччини в концтабори Вайсенбург, Форшгейма (біля Дахау), звідки втік на Україну, пройшовшивсю Європу пішки. Він з болем згадує ці неймовірно важкі роки своєї юності, і його спомини крають душу й серце кожного в залі – гіркі сльози на очах і в учнів, і в їх наставників.

Сучасність не пощадила В’ячеслава Олександровича. У 1997 році, на підставі брудного доносу,арештували молодшого сина. Пізніше було встановлено, що «… арешт А.В. Кудіна був спланованою акцією, провокацією, з метою помститися його батьку В.А. Кудіну, члену Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, за його принципову позицію при вирішенні питань про розподіл телеефіру між приватними телекомпаніями». Під тиском громадськості Андрій вийшов на свободу, але кілька місяців, проведених в застінках, не могли не позначитися на його здоров’ї. Під час одного з допитів, закутий в наручники син, був жорстоко побитий, і лише складна операція, проведена згодом в стінах інституту нейрохірургії, врятувала Андрію Кудіну життя. Дружина В’ячеслава Олександровича – Галина Андронівна, не витримавши такого звірячого катування над сином, передчасно пішла з життя.

В’ячеслав Олександрович з честю витримав і це випробування. Він не озлобився, не замкнувся у собі, а й далі продовжує глибоко перейматися долею нашої країни, її минулим, сьогоденням та майбутнім, яке він бачить в об’єднанні всіх людей планети Земля:

В безграничьи бездны Вселенной
Вращается шар наш земной.
Солнца теплом опаленный
Чудом великим живой.
В темени далей небесных
Жизнь расцветает на нем.
Много тайн неизвестных
Люди не знают о нем.
Не зная, жестоко терзают
Землю родную взрывают и рвут.
Разрушая, не понимают,
Что тело планеты калечат и жгут.
Тело матери щедрой земной
Все породившую и кормящую.
Не думают в алчности злобы своей
Подлости в жизни творящие.
Мать-Земля одна на свете,
Ей похожих в мире нет.
Хоть в лучах других созвездий
Много разных есть планет.
Берегите Планету, люди Земли,
Не калечьте ее, не разрушайте.
В дружбе живите и любви.
Землю, какмать, оберегайте.

Кавказ, 2009

Матеріал підготував Ігор Закомірний, директор вечірньої (змінної) школи ІІІ ступеня № 18 Деснянського району м. Києва

Комментариев нет:

Отправить комментарий

..."Святая Земля" – прототип всех остальных, духовный центр, которому подчинены остальные, престол изначальной традиции, от которой производны все частные ее версии, возникшие как результат адаптации к тем или иным конкретным особенностям эпохи и народа.
Рене Генон,
«Хранители Святой Земли»
* ИЗНАЧАЛЬНАЯ ТРАДИЦИЯ - ЗАКОН ВРЕМЕНИ - ПРЕДРАССВЕТНЫЕ ЗЕМЛИ - ХАЙБОРИЙСКАЯ ЭРА - МУ - ЛЕМУРИЯ - АТЛАНТИДА - АЦТЛАН - СОЛНЕЧНАЯ ГИПЕРБОРЕЯ - АРЬЯВАРТА - ЛИГА ТУРА - ХУНАБ КУ - ОЛИМПИЙСКИЙ АКРОПОЛЬ - ЧЕРТОГИ АСГАРДА - СВАСТИЧЕСКАЯ КАЙЛАСА - КИММЕРИЙСКАЯ ОСЬ - ВЕЛИКАЯ СКИФИЯ - СВЕРХНОВАЯ САРМАТИЯ - ГЕРОИЧЕСКАЯ ФРАКИЯ - КОРОЛЕВСТВО ГРААЛЯ - ЦАРСТВО ПРЕСВИТЕРА ИОАННА - ГОРОД СОЛНЦА - СИЯЮЩАЯ ШАМБАЛА - НЕПРИСТУПНАЯ АГАРТХА - ЗЕМЛЯ ЙОД - СВЯТОЙ ИЕРУСАЛИМ - ВЕЧНЫЙ РИМ - ВИЗАНТИЙСКИЙ МЕРИДИАН - БОГАТЫРСКАЯ ПАРФИЯ - ЗЕМЛЯ ТРОЯНЯ (КУЯВИЯ, АРТАНИЯ, СЛАВИЯ) - РУСЬ-УКРАИНА - МОКСЕЛЬ-ЗАКРАИНА - ВЕЛИКАНСКИЕ ЗЕМЛИ (СВИТЬОД, БЬЯРМИЯ, ТАРТАРИЯ) - КАЗАЧЬЯ ВОЛЬНИЦА - СВОБОДНЫЙ КАВКАЗ - ВОЛЬГОТНА СИБИРЬ - ИДЕЛЬ-УРАЛ - СВОБОДНЫЙ ТИБЕТ - АЗАД ХИНД - ХАККО ИТИУ - ТЭХАН ЧЕГУК - ВЕЛИКАЯ СФЕРА СОПРОЦВЕТАНИЯ - ИНТЕРМАРИУМ - МЕЗОЕВРАЗИЯ - ОФИЦЕРЫ ДХАРМЫ - ЛИГИ СПРАВЕДЛИВОСТИ - ДВЕНАДЦАТЬ КОЛОНИЙ КОБОЛА - НОВАЯ КАПРИКА - БРАТСТВО ВЕЛИКОГО КОЛЬЦА - ИМПЕРИУМ ЧЕЛОВЕЧЕСТВА - ГАЛАКТИЧЕСКИЕ КОНВЕРГЕНЦИИ - ГРЯДУЩИЙ ЭСХАТОН *
«Традиция - это передача Огня, а не поклонение пеплу!»

Translate / Перекласти