У статті зазначається, що монографія базується на широкому спектрі османсько-турецьких писемних джерел, зокрема турецьких архівних документів і літописів. У книзі вперше комплексно досліджено інформаційний потенціал, специфіку та значення таких пам’яток писемності. Методологія, застосована в цій науковій праці, забезпечує адекватне розуміння змісту досліджених документів та їх перекладу українською мовою. Турецькі та кримськотатарські рукописні документи тієї історичної доби сприяють формуванню нового погляду на відносини України з Туреччиною та на їхнє історичне значення. У книзі також міститься інформація про історію Азербайджану.
Також у статті наголошується на важливості застосування нової методології історичних досліджень, розробленої на основі авторського наукового досвіду, та вказується важливість впливу ґрунтовних зовнішніх факторів на характер розвитку історичних процесів, зокрема на відносини Української козацької держави з Високою Портою у другій половині ХVІ ‒ першій чверті ХVІІІ ст. Усі ці чинники стали підґрунтям для об’єктивного висвітлення історичних подій, які певною мірою визначили подальшу історичну долю України…
Книга Ф. Туранли «Козацька доба історії України в османсько-турецьких писемних джерелах (друга половина XVI – перша чверть XVIII століття)» видана 2020 року Видавничим домом «Києво-Могилянська академія», її можна придбати в інтернет-книгарні видавництва: http://publish-ukma.kiev.ua/ua/katalog/istoriya/390-kozacka-doba-istoriyi-ukrayini.html
Комментариев нет:
Отправить комментарий