Гендер — це соціально-психологічні характеристики особистості, які визначають людину як жінку або чоловіка. Вони обумовлені культурою, традиціями, соціальними очікуваннями та нормами.
Гендерні ролі змінюються з часом і відмінні у різних культурах. Йдеться про догляд і навчання дітей, ведення домашнього господарства, навчання й ведення навчальної діяльності, ремонтування, видобування вугілля, пілотування літаків або керування авто, керування підприємствами і державами тощо.
Гендерна рівність передбачає, що жінки та чоловіки можуть бути рівними саме у гендерних ролях.
В Україні курс на досягнення гендерної рівності визначено законодавчо. Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» був прийнятий у 2005 році й набув чинності 1 січня 2006 року. В ньому гендерна рівність визначена як «рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства».
У 2024 році Україна займає 63 місце серед 146 країн світу в Індексі глобального гендерного розриву. Найбільше «просідає» показник участі жінок у прийнятті політичних рішень. Найкраща ситуація — у доступі до освіти.
Детальніше — за посиланням: https://bit.ly/4fexAwO
Комментариев нет:
Отправить комментарий