Не хватит и монографии, чтобы изложить весь цивилизационный вклад профессора Абаева в изучение нашего прошлого; а также рождение им цивилизационніх пластов настоящего и будущего знания. Хочется лишь надеяться, что 100-летняя земная жизнь этого аланского старца, посвятившего себя до сих пор не оцененному по достоинству труду, найдёт своих последователей и апологетов в ближайшем времени.
... И камень над могилой этого хранителя скифо-сарматских сокровищ станет тем фундаментом, на котором вырастет ещё неведомый миру, но долгожданный революционный виток новой индоевропейской науки, нашего не утраченного Логоса...
(с) Алена Агеева
---------------------------
120 років тому у селі Кобі Душетського повіту Тифліської губернії народився Васо Абаєв - геніальний осетинський лінгвіст, який розкривав таємниці мови скіфів, сарматів і аланів.
Він любив рідний народ, мову, фольклор, зневажав тиранів і казав правду у вічі колегам із сусідніх народів, які зазіхали на осетинську історію. Поживши сто років, побачивши падіння двох імперій, він став одним із найвидатніших іраністів світу.
Це він відкрив, що український Вій - родич страшного індоіранського бога потойбічного світу Вайю, що наш давній бог Род має свого іранського двійника Нафа, що знамените українське фрикативне "г" - спадок скіфів... Замахнувся навіть на скіфське походження слова "козак", попри заборони сталінщини... У його словнику можна знайти скіфсько-сарматські витоки рундука й мештів, бандури й халабуди, халамидника й отави... Він перший провів паралелі між "Тарасом Бульбою" й нартівським епосом... Він товаришував із знаменитим Жоржем Дюмезілем і багатьма іншими видатними людьми своєї доби. На нього посилалися Олексій Стрижак, Михайло Брайчевський, Галина Лозко, Олег Бубенок, Костянтин Тищенко.
(с) Костянтин Рахно
Комментариев нет:
Отправить комментарий