Він руйнує вертикальні відносини (ієрархії) та замінює їх горизонтальними (мережами) - ризомою.
І ми всі вже давно живемо в мережі.
А мережа - це соціум, єдиний сенс існування якого – комунікації.
А живе вона динамікою передачі інформації (знань, позбавлених сенсу) та є орієнтованою тільки на збільшення її швидкості та усунення перешкод.
В мережі також немає центру – лише вузли.
Можна долучитися до будь-якого, ігнорувати небажані, створювати власні - в кожному випадку, це більше зв'язків та більше свободи.
Відповідно відсутні жорсткі кордони - географічні, міжособистісні, часові.
Соціальна динаміка - це вже давно не той самий класичний порядок «прогресивного» розвитку, коли все лише вперед і тільки заради покращення.
Це вже не розвиток по спіралі Геґеля і, тим більше, не пряма, а хаотичний рух вгору та вниз, зі злетами та кризами, новими та втраченими можливостями …
Віднині закон суспільного розвитку вже не пряма, єдино правильна дорога, а широка, з закладеними численними вільними стежками.
З точки зору онтології в соціумі відбувається масове знеречевлення - матеріальні об'єкти поступаються місцем знакам. Віртуальні об'єкти (симулякри) набувають цінності.
З цим і пов'язане руйнування класичних опозицій: «добро-зло», «істина-брехня», «прекрасне-потворне».
Світ більше не мислиться чорно-білим, він кольоровий. І ситуації в ньому, відповідно, не добрі або погані, а різні.
І, відповідно, людина в цьому соціумі вже не є класичним мислячим суб'єктом (бо це важко та зобов'язує), а мало до чого прив'язана особистість, яка мандрує між особистим, прихильностями, переконаннями, сім'ями, роботами, професіями, житлами, містами, країнами…
Комментариев нет:
Отправить комментарий