V міжнародна наукова конференція „Станиславів та Станиславівщина як простір міжнародної співпраці в 100-річчя союзу Пілсудський – Петлюра”

Від імені організаторів маємо за честь запросити на V міжнародну наукову конференцію „Станиславів та Станиславівщина як простір міжнародної співпраці в 100-річчя союзу Пілсудський – Петлюра”.

Вибір теми конференції організатори пов’язали зі 100-річчям Варшавської угоди – між Річчю Посполитою та Українською Народною Республікою, укладеної у квітні 1920 року у Варшаві, згідно якої Польща надавала військову допомогу українцям у їхній боротьбі з більшовицькою Росією.  Перша світова війна змінила мапу Європи, і ці зміни закріплювалося рядом міжнародних угод. З осені 1919 р. між українською та польською сторонами тривали перемовини, що завершилися підписанням Варшавської угоди, яка поклала початок політичній і військовій співпраці між двома країнами. Цей союз був шансом зберегти українську державність. Згодом цю угоду було анульовано іншим укладеним договором – Ризьким трактатом – між більшовицькою Росією та Польщею, за яким польська сторона відмовилася від визнання Української Народної Республіки. Програш у війні з „червоною” Росією став жорстоким ударом по українцях, яким не судилося тоді стати одним з європейських народів у межах своєї суверенної держави. І все ж Варшавська угода є прикладом прагматичного мислення, яке могло б втілитися у життя. Тодішня політична і військова ситуація, а передовсім
недостатня економічна міцність польської держави, яка щойно почала відроджуватися, завадили реалізації далекоглядного задуму лідерів польського і українського народів.

Організатори конференції хочуть акцентувати увагу на глибшому вивченні та поширення корисних знань з історії багатонаціонального Станиславова та регіону. Відзначення сторіччя Варшавської угоди 1920 р. – це добра нагода започаткувати міжнародну дискусію про те, що впродовж століть єднало мешканців тодішньої Станиславівщини (Покуття). Це може посприяти створенню платформи для співпраці між нашими народами сьогодні і в майбутньому.

Конференція відбудеться 11-12 вересня 2020 р. у Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську. До участі в конференції можна долучитися також онлайн. Організатори застерігають, що через епідеміологічну ситуацію, можливо доведеться проводити конференцію тільки в режимі онлайн. Про зміни та вимоги будемо інформувати Вас додатково.

Заявку на участь і тему виступу разом з короткою анотацією просимо надіслати на e-mail: konferencja.stanislawow@gmail.com до 23 серпня 2020 року. Просимо надати таку інформацію:

ім’я, по батькові, прізвище автора/ авторів;
науковий ступінь, посада;
місце роботи: назва установи, населений пункт, країна;
контактні дані (адреса, e-mail, телефон);
та надіслати до 17 жовтня 2020 року текст публікацій, оформлений за відповідними технічними вимогами [завантажити]. Мови публікацій: українська, польська або англійська. Але технічне оформлення – однакове для всіх.

Умовою публікації надісланих матеріалів є участь у конференції (особиста чи онлайн) та отримання позитивної наукової рецензії у процесі перевірки якості текстів.

Учасникам з-поза меж Івано-Франківська можемо надати безкоштовне проживання в готелі чи гуртожитку Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника. Про необхідність житла потрібно вказати у заявці. Застерігаємо, що можливість забезпечити ночівлю буде залежати від поточної епідеміологічної ситуації.

Детальна програма конференції буде оголошена після опрацювання заявок.

Організатори:
Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську
ДВНЗ „Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника”
Військово-технічна академія у Варшаві
Академія військового флоту у Гдині

Співпраця:
Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника

Проєкт співфінансований за кошти Генерального Консульства Республіки Польща у Львові

https://ckpide.eu/ua/aktualnosci/ogloszenia/3592-v-mizhnarodna-naukova-konferentsiia-stanyslaviv-ta-stanyslavivshchyna

Комментариев нет:

Отправка комментария

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...