Позиція Фукуями полягала в тому, що після розпаду світової соціалістичної системи з’явилися всі передумови для виникнення глобального суспільства. І це можна вважати доконаним фактом. Наступив «кінець історії».
Гантінґтон, не маючи нічого проти глобального суспільства, попереджав, що злам одних - ідеологічних парадигм протистояння зміняться іншими парадигмами – цивілізаційними та культурними. Відбудеться «зіткнення цивілізацій».
***
В своєму розвитку глобальне суспільство має декілька етапів:
1. Демократизація та соціальна модернізація. Формування громадянського суспільства. Укріплення індивідуальної ідентичності на противагу колективній. Держави стають все більш демократичними і все менш національними.
2. Держави, які досягли високого рівня демократизації та модернізації зливаються в одне наднаціональне утворення, яке поступово перетворюється в основу постнаціонального наддержави.
3. Об'єднання в Global State з єдиним World Gouvernement.
***
Є три погляди на становлення глобального суспільства:
1. World culture Роланда Робертсона, який вважає, що глобалізація протікає одночасного на двох рівнях - на рівні еліт, де переважають інтеграційні процеси і світ дійсно стає однорідним та єдиним. Та на рівні широких мас, які навпаки - регіоналізіруются. Тобто в процесі глобалізації йде диференціація культур на дві: одна глобальна і друга, яка представляє собою широке та різноманітне, часто конфліктне, віяло локальних культур. Цей процес відкритий і теоретично може привести як до справжньої уніфікації світу і глобального суспільства, а може в будь-який момент зісковзнути в «регіоналізм» та «нове варварство».
2. World Polity Джона Майєра, який уявляє собі нове глобальне людство як Світову державу з єдиною політичною системою. Тобто відбудеться процес виникнення нової нації на взірець історичних націй, які також долали в своєму становленні станові та етнічні протиріччя, тільки в більш вузькому масштабі. Глобальне суспільство буде прямим еквівалентом глобальної нації.
3. World System Іммануїла Валлерстайна, який говорить, що Маркс був цілком правий у своїх прогнозах, і зараз на планетарному рівні відбувається формування глобального капіталізму. Коли цей процес буде завершений, і капіталізм міцно утвердиться всюди, глобальний пролетаріат вийде на арену, здійснить світову революцію і побудує комунізм на останках світової капіталістичної системи. Глобальне суспільство буде комуністичним.
Александр Волынский
ОтветитьУдалитьВсе верно. Никто толком так и не определил цель глобализации и формы глобализации. Все сводится к схемам. Реальность сегодня это кризис капитализма и переход к созданию локальных концлагерей при жестком регулировании внешней торговли. Вопрос только в том понравится населению жить в концлагерях под угрозой ядерной войны или нет. Но кризис будет долгим ибо реальной базы для коммунизма еще нет.
Alex Volinsky
ОтветитьУдалитьБагатополярний концтабір за умов кризи світ-системи. Захід зборище дегенератів та егоїстів. Їхнє щастя що росіяни ще тупіші. Швидше за все, все закінчиться ядерною війною, бо люди це мішки з лайном, стурбовані людиногубством і не більше того.