08.09.2021

Хто історію вивчає - перемогу здобуває!


 8 вересня  згадуємо величну перемогу в 1514 р. об'єднаного Русько-Литовсько-Польського війська під проводом видатного полководця, непереможного "Ганнібала і Сципіона XVI століття" - Костянтина Івановича Острозького,  яка відбулась у битві під Оршею проти Московії.

Втрати московського війська, як описують історики, сягали до 30 тисяч вояків, а в полон потрапили очільник московитів Іван Челяднін, 8 воєвод, 37 бояр і більше тисячі дворян.

Сьогодні, коли одвічні московські вороги знову ополчені проти нас, знову об'єднують свої сили українці, литовці, поляки, а тому варто нагадати й сусідам-білорусам (справжнім литвинам), що шукати підказки  для перемоги потрібно в історії. 

На згадку про знамениту битву під Оршею та на честь нашої спільної перемоги була створена литовсько-польсько-українська бригада імені Великого гетьмана Костянтина Острозького як сучасний військовий підрозділ для участі у миротворчих операціях.

І тоді, стоячи пліч-о-пліч, мовами спадкоємців військової слави переможців у Битві під Оршею ми зможемо сказати загарбникам-московитам:

«Можемо повторити!» «Можам паўтарыць!» «Możemy powtórzyć!» «Galime pakartoti!» 

Цінності об’єднують тих, хто шанує волю, здобуває можливості, прагне заможності. Шляхетні духом, глуздом і силою завжди перемагають!

Хто історію вивчає - перемогу здобуває!

P.S.   На вшанування пам‘яті Костянтина Острозького в Успенському соборі Києво-Печерської лаври 7 серпня 1579 року був встановлений надгробок в дусі традицій італійського Відродження. Грандіозний, шикарний ренесансний у дусі сарматської ідеології надгробок Костянтина Острозького загинув під руїнами Успенського собору Києво-Печерської Лаври, який підірвали група совєцьких диверсантів під командуванням Івана Кудрі у листопаді 1941 року.   

Але нагадаємо прекрасну новину:  24 серпня до 30 річниці відновлення Незалежності України в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври,  завдяки Литві, частково відновили надгробний пам’ятник Великому князю Костянтину Івановичу Острозькому.

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...